تازهای سایت
 
 آیا این ادعای بیگانگان درست است که پیامبر در ابتدا فقط می خواست مردم قریش را هدایت کند ولی پس از آنکه پیشرفت خود را دید تصمیم گرفت دعوت خویش را به همه ملل عرب و غیر عرب تعمیم دهد؟
پاسخ استاد مطهری: برخی از اروپاییان ادعا می کنند که پیغمبر اسلام در ابتدا که ظهور کرد فقطمی خواست مردم قریش را هدایت کند اما بعدا پس از پیشرفت تصمیم گرفت که این دین را جهانی اعلام کند. این سخن یک تهمت ناجوانمردانه بیش نیست و علاوه بر اینکه هیچ دلیل تاریخی ندارد، با اصول و قرائنی که از آیات اولیه قرآن- که بر پیغمبر اکرم (ص) نازل شد- استفاده می شود مباینت دارد
يکشنبه 10 خرداد 1394  12:44
 می گویند شیعه شعبه ای از مذهب یهود و عقاید آنها می باشد و یک حزب سیاسی است و بنیانگذار آن عبدالله بن سبا است!!
سلطان الواعظین: اگر عبدالله بن سبا که در اخبار شیعه جزء منافقین معرفی شده و چند روزی به نام دوستی امیرالمومنین محبوبیت پیدا کرده ربطی به شیعه امامیه ندارد. اگر دزدی لباس روحانیت بپوشد باید ما به اصل روحانیت بدبین شویم؟ واقعا از انصاف به دور است که مذهب پاک شیعه را به عبدالله بن سبا مربوط کنید و این مذهب را تخفیف داده و حزب سیاسی بنامید. شیعه حزب نیست و مذهبی است که در زمان خود پیامبر و به دستور ایشان شکل گرفته است.
پنجشنبه 7 خرداد 1394  9:30
 آیا مرگ نابودی است؟
همانطور که خداوند در قرآن می فرماید: مرگ، انتقال از عالمی به عالم دیگر است: نَحْنُ قَدَّرْنَا بَیْنَکُمُ الْمَوْتَ وَمَا نَحْنُ بِمَسْبُوقِینَ ﴿سوره واقعه آیه 60﴾ما در میان شما مرگ را مقدر ساختیم و هرگز کسی بر ما پیشی نمی‏گیرد....
دوشنبه 4 خرداد 1394  18:36
 خودم بر خودم چه حقی دارم؟
وَ اَمّا حَقّ نَفْسِکَ عَلَیْکَ فَاَنْ تَسْتَوْفِیَهَا فِی طَاعَهِ اللّهِ فَتُوَدّیَ إِلَی لِسَانِکَ حَقّهُ وَ إِلَی سَمْعِکَ حَقّهُ وَ إِلَی بَصَرِکَ حَقّهُ وَ إِلَی یَدِکَ حَقّهَا وَ إِلَی رِجْلِکَ حَقّهَا وَ إِلَی بَطْنِکَ حَقّهُ وَ إِلَی فَرْجِکَ حَقّهُ وَ تَسْتَعِینَ بِاللّهِ عَلَی ذَلِکَ . امام سجاد (ع): اما حق نفست بر تو آن است که به تمام و کمال، آن را در راه اطاعت خدا قرار دهی، پس ادا نمایی به زبان و گوش و چشم و دست و پا و شکم و دامنت حقوقشان را، و در ادای حق آنها از خداوند کمک بجویی.
دوشنبه 4 خرداد 1394  12:42
 آیا کچلی؟
از چه می ترسی؟ از حرف مردم؟ اوایل مشکل اصلی من هم حرف دوستهام در مدرسه و حرفهای مردم در کوچه و خیابون بود و بعضی وقتها واقعا تحملش برام سخت بود. از من سوالهایی می پرسیدند که شاید سوال نبود و نوعی متلک و جملات تمسخر آمیز بود. از من می پرسیدند کچلی ؟
دوشنبه 4 خرداد 1394  9:57
1 2