تازهای سایت
 
 چرا خداوند روزه داری را در سفر منع کرده است؟
«وَ مَن کَانَ مَرِیضًا اَوْ عَلَی سَفَرٍ فَعِدَّهٌ مِّنْ اَیَّامٍ اُخَر» اگر کسی بیمار یا در سفر بود، باید در روزهای دیگری روزه بگیرد و پس از آن بیان می‌دارد:«یُرِیدُ اللَّهُ بِکُمُ الْیُسْرَ وَ لَا یُرِیدُ بِکُمُ الْعُسْرَ» بدین معنا که یکی از دلایلی که خداوند شما را از روزه‌داری در سفر معاف کرده‌، این است که نمی‌خواهد به زحمت افتید و به گرفتاری دچار شوید؛...
دوشنبه 29 ارديبهشت 1399  10:12
 در کجای قرآن آمده که مسافر نباید روزه بگیرد؟
در آیه 183خداوند مومنان را مورد خطاب قرار می دهد و می‌فرماید: ای کسانی که ایمان آورده اید روزه بر شما واجب شده است و در آیه 184 افرادی را از این حکم استثناء می کند و بیان می‌دارد همان طور که پذیرفته اید روزه بر شما واجب است اگر مسافر و یا بیمار بودید نباید روزه بگیرید و بایستی قضای آن را بعداً به جا آورید و این اطاعت از فرمان خدا برای شما خیر است.
دوشنبه 29 ارديبهشت 1399  10:8
 تفاوت روزه در سفر بین شیعه و سنی از کجا آمده است؟
نقطه اختلاف شیعه و عامه در جنبه احکامی آیه شریفه ۱۸۴ سوره مبارکه بقره و در مورد بخشی است که خداوند در آن می‌فرماید:«... فَمَن تَطَوَّعَ خَیْرًا فَهُوَ خَیْرٌ لَّهُ وَ اَن تَصُومُواْ خْیْرٌ لَّکُمْ إِن کُنتُمْ تَعْلَمُونَ» ... و کسی که کار خیری انجام دهد، برای او بهتر است و روزه داشتن برای شما بهتر است، اگر بدانید.
دوشنبه 29 ارديبهشت 1399  10:2
 چرا بر سر تفسیر آیات قرآن بین شیعه و سنی اختلاف وجود دارد؟ مگر گفته های قرآن واضح و روشن نیست!
قرآن کریم کتابی مبین، آخرین و کاملترین کتاب آسمانی برای هدایت انسانهاست؛ اما اختلاف نظرهایی باعث شده است تفسیر برخی آیات مشکل به نظر آید و این شبهه ایجاد شود که گفته های قرآن واضح و روشن نیست. در این خصوص باید به نکاتی توجه نماییم: 1-با دقت در آیاتی که آیات مشکله قرآن کریم خوانده می شود مشخص می گردد جدا از برخی پیچیدگی‌ها، عده ای با غرض ورزی برای رسیدن به اهداف خود به دنبال لوث کردن حقیقت و ایجاد ابهامات هستند.
دوشنبه 29 ارديبهشت 1399  9:54
 نتايج 1 - 10 از تعداد 10  خبر