۲۰- چرا اسلام زنان سالمند را نیز به نوعی پوشش و عفاف توصیه و مقید می‌نماید؟!

۰۴ تیر ۱۴۰۲ | ۰۴:۵۹ کد : ۱۰۰ پرسش و پاسخ
تعداد بازدید:۷۶۱
توصیه‌های آیه ۶۰ سوره نور به زنان سالمند، برای پیشگیری از آزار و اذیت پیش‌بینی شده‌ای است که متأسفانه با توجه به آمارهای جهانی شاهد آن هستیم. به طور مثال روزنامه ایندیپندنت چاپ لندن از تجاوز به زنان ۵۰ الی ۱۰۰ سال خبر می‌دهد.[۱]

توصیه‌های آیه 60 سوره نور به زنان سالمند، برای پیشگیری از آزار و اذیت پیش‌بینی شده‌ای است که متأسفانه با توجه به آمارهای جهانی شاهد آن هستیم.

به طور مثال روزنامه ایندیپندنت چاپ لندن از تجاوز به زنان 50 الی 100 سال خبر می‌دهد.[1]

با افزایش روز افزون تجاوز به افراد سالمند در جهان، محققین به دنبال یافتن راه حلّی برای جلوگیری از آزار و اذیت و تجاوز به زنان میانسال هستند و تاکنون راه حل آن را نیافته‌اند؛ اما از آنجا که قرآن پشتوانه خدایی و الهی دارد و دستوراتش برای همیشه و همه افراد بشر است، حدود 15 قرن پیش با تاکید بر عفاف و عدم خودنمایی و تظاهر به زینت و لباس‌های زینتی (با توجه به موارد چهارگانه مذکور ) پاسخگوی این موضوع بوده، راه پیشگیری اذیت این افراد را ارائه داده است.

منبع: کتاب پنجاه پرسش و پاسخ در مورد چرایی حجاب، خانم شکرانی، ص40


[1]- روزنامه ایندیپندنت چاپ لندن در مقاله‌ای تحت عنوان چرا زنان میانسال و مسن مورد تجاوز قرار می‌گیرند؟! و چرا هیچ کس به این موضوع توجه نمی‌کند؟ مواردی از این آزارها را ذکر می‌نماید (منتشر شده در تاریخ 23 ژانویه 1994):

http://www.independent.co.uk

  • مردی با شکستن پنجره وارد منزل خانم 84 ساله‌ای شد در حالی که وی روی کاناپه منزل خود نشسته بود. و پس از تهدید با چاقو او را مورد آزار و اذیت جنسی قرار داد و سپس او را داخل کمد محبوس کرد و گریخت. یک هفته بعد در داونتری خانمی 71 ساله مورد تجاوز قرار گرفت و دو هفته بعد نیز خانمی 83 ساله. همان ماه، مردی به خاطر تجاوز به خانمی 88 ساله و 50 ساله دستگیر شد.
  •  فجیع‌ترین موردی که پلیس منچستر را نیز شوکه کرده بود و می‌توان آن را بدترین نمونه از این گونه تجاوزات نامید، تجاوز دو مرد به خانمی 88 ساله بود که او را مورد حمله قرار داده و دنده‌ها و سرش را شکسته بودند. آنها او را 3 بار مورد تجاوز قرار داده و به کارهای جنسی نامعقول واداشته بودند. در ژانویه همان سال نیز پرونده تجاوز به خانمی 100 ساله در دادگاه «نوریچ کرون» مورد بررسی قرار گرفت و صدها مورد دیگر، که هنوز پلیس و محققین نتوانسته‌اند علت و راه جلوگیری از این فجایع را پیدا کنند.

 


( ۱ )

نظر شما :